Site İçi Arama
Etiket Bulutu
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Köroğlu Dağları’nda zorlu yürüyüş

Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, Köroğlu Dağları’nda ‘Köroğlu’nun ayak izleri’ ismini verdikleri bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş yollarına sahip Bolu’da bulunan Köroğlu Dağları’nda, Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından yeni bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. ‘Köroğlu’nun ayak izleri’ adı verilen zorlu yürüyüşe Bolu’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden doğaseverler katıldı. Köroğlu Dağları’nın eteklerinde gerçekleştirilen ve zorluk derecesi 4-5 olan 11 kilometre uzunluğundaki yürüyüşte 27 kişi yer aldı. Eski ve tamamen doğal kervan yollarının yer aldığı yürüyüş esnasında ayrıca Aymankırı ve Çimencik doğal yürüyüş parkurlarının tabelaları da takılarak yürüyüş için son haline getirildi.

Bolu Belediyesi’nin destekleriyle doğa yürüyüşlerine ara vermeden devam eden Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, yıl içerisinde daha birçok etkinlik gerçekleştirecek. Derneğin gerçekleştireceği doğa yürüyüşlerine katılmak isteyen vatandaşlarımız Bolu Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr ‘Etkinlik’ sayfasından ve Facebook/Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği sayfasından başvuruda bulunabilirler.

Haber: Oğuzhan YALINIZ / Fotoğraf: Muzaffer YILDIRIM

Haber tarihi: 05 / 08 / 2016
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Etiketler: bolu bolu turizm köroğlu dağları doğa yürüyüşü
Sonraki: Atatürk Orman Parkı artık daha eğlenceli
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Boluhaber.com