Site İçi Arama
Etiket Bulutu
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Muhteşem İkinci Buluşma

Bolu Belediyesi , Seben Belediyesi ve Seben Derneğinin ortaklaşa düzenlediği  2. Seben Buluşması ( 1. Seben  Doğa ve Su Sporları etkinlikleri) renkli görüntülerle gerçekleşti. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Seben Kaymakamı  Osman Sayılır,  Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve çok sayıda katılımcı yeraldı.

 Bu yıl 2. Si düzenlenen Seben buluşması  Seben Gölü Solaklar yaylasında geniş katılımla gerçekleşti.  Seben dışından da katılan pek çok Seben’li bu organizasyonların gerçekleşmesi ile kaynaşma ve tanışma açısından önemli olduğuna değindi.

Seben Buluşmasında Kano, okçuluk yarışmalarının yanısıra akdört yarışması bisiklet gezintileri, mehteran gösterisi , Bolu Belediyesi Halk Oyunları gösterisi ve BSM Halk Müziği korosu ve konserlerle devam etti.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “ Bu gün burada Seben Göl’ünün kıyısında  bayram havasında bir bayram yaşıyoruz.  Aramızda çok değerli bir dostumuz var. Abdullah Kocataş. Kendisi Seben’den yıllar önce ayrılmış ve Romanya’ya yerleşmiştir. Orada iş adamı olmuş ve Seben’le hiç bağını koparmamıştır.  Seben gölü, Abant’ın yedi katı büyüklüğünde bir göl. Bu göl için çok zorlu adımlar atıldı. Çok mücadele verildi. Geçtiğimiz günlerde bürokratik anlamda Seben Göl’ünün hayata geçmesinde katkısı olanlara plaket verdik. Abdullah Kocataş da Seben Göl’ünün kazanılmasında çok destek oldu. Sizlerin huzurunuzda kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.  Böyle insanların ilimizden çıkması bizler için ayrı bir gurur ve onur kaynağı.” Dedi. Konuşmasının ardından uzun yıllar Romanya’da yaşayan Seben’li  iş adamı  Abdullah Kocataş’a onursal üyelik plaketi Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından taktim edildi.

Seben Derneği Başkanı Doç. Dr. Selami Eryılmaz da yaptığı konuşmasında “ Bu tür etkinliklerle inşallah birlik beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz. Önümüzdeki yıl geleneksel buluşmamızı Temmuz ayının ilk haftasında cumartesi günü Seben gölü çevresinde Pazar günüde Seben merkezde gerçekleştireceğiz. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a ve Seben Belediye Başkanımız sayın Süleyman  Özbağ’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ  ise bayram kutlayarak başladığı konuşmasına “ Gerek Seben’den gerek Bolu’dan çevre ilçelerden Ankara ve İstanbul’dan  gelen tüm Seben’li  hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.  Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda sizlerle birarada olmanın mutluluğunu çoşkusunu yaşıyoruz. Bundan sonraki yıllarda da inşallah çok daha güzel etkinliklerle bayramımızı kutlamaya devam edeceğiz. Uzun uğraşlar sonunda kazandığımız Seben Gölü ile inşallah tüm Seben Ovası da en kısa zamanda sulanmaya başlayacak. Bolu spor kenti olacak ve biz de Seben olarak Bolu'nun spor kenti olması için elimizden geleni yapacağız. Seben gölünde düzenlenecek Kano yarışmaları için Seben olarak elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından su sporları ve çeşitli spor dallarında  dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Haber tarihi: 05 / 08 / 2016
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Etiketler: bolu bolu turizm seben
Önceki: Atatürk Orman Parkı artık daha eğlenceli
Sonraki: Atatürk Orman Parkı’nda yoğun çalışma
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Boluhaber.com