Site İçi Arama
Etiket Bulutu
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Hayvan severleri sevindirecek uygulama

Bolu Belediyesi kuşların rahat bir şekilde barınmalarını sağlamak amacıyla 200 adet kuş evi yaparak, kurumuş ağaçların üzerine yerleştirdi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, yaptığı açıklamada, Bolu Belediyesini doğa ve hayvan dostu bir belediye olduğunu, dört mevsim sokakta yaşayan hayvanlara sahip çıktığını söyledi. Belediye olarak kuşların korunmasına yönelik olarak da çalışma yaptıklarını anlatan Ağcan, "Kent merkezindeki farklı park ve bölgelere 200 adet kuş evi yerleştirdik. Bununla ilgili olarak çalışmalar da devam ediyor. Kuş evi sayısını yılsonuna kadar 300'e çıkartacağız. Kentte bulunan parklara 30 adet kedi beslenme ve sığınma evi yerleştirildi. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bu çalışmalar neticesinde, yılsonuna kadar bu sayı 50'ye ulaşmış olacak" şeklinde konuştu.

Aşırı sıcaklardan bunalan sokak hayvanlarına yönelik olarak çalışmanın da olduğunu belirten Ağcan, sıcaklardan bunalan kedi ve köpekler için parklara su içebilecekleri alanların oluşturulduğunu ifade etti. Ağcan, belediyeye ait hayvan barınağında geçen yıl bin 939 hayvana parazit ve kuduz aşısı yapıldığını, çeşitli nedenlerle yaralanan bin 442 adet hayvanın da tedavi edildiğini, 311 kişinin de hayvan sahibi yapıldığını kaydetti. Hayvan sevenlerin görüşlerine büyük önem verdiklerini dile getiren Ağcan, "Bu çalışmalara kapsamında irtibata geçtiğimiz çeşitli hayvan dernekleri ile duyarlı vatandaşlarımızın tüm taleplerini dinliyor, bu doğrultusunda tespit edilen yerlerde uygulama yapıyoruz" dedi.

Haber tarihi: 05 / 08 / 2016
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Atatürk Orman Parkı’nda yoğun çalışma
Sonraki: Musiki Topluluğuna 4 ödül birden
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Boluhaber.com