Site İçi Arama
Etiket Bulutu
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Musiki Topluluğuna 4 ödül birden

Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu, İstanbul Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ve Bir Tatlı Huzur Web Tv’nin düzenlemiş olduğu Türk Müziği Koroları yarışmasına katıldı.

Tüm korolara açık olan yarışma bu yıl Türk Müziği koroları dalında 7’incisi sunucu dalında 6’ıncısı yapılan yarışmada  Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu ilk değerlendirmede yarı finale kalarak ilk 14 koro arasına girmeyi başardı ve final yarışmasına davet edildi.

Şef Rıfat Günen tarafından 3 yıldan bu yana idare edilen Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu 30 korist ile yarışmaya katılmış, şartname gereği Türk Sanat Müziğini ağır usullerinden oluşan 2 Kürdilihicazkar eser seslendirmiştir.

Görsel sahne bütünlüğü, koro ile sazların uyumu, şef ile koristlerin iletişimi, repertuvar seçimi, koronun eserleri yorum başarısı, şefin ve koronun performansının özel olarak değerlendirildiği  yarışmada Şeref Gülsün, Metin Gülsün, Kazım Gürkan, Gürhan Yaman, Hülya Atacan Yeşilaltay, Seçil Süslü, Pelin Uyanıker, Nesibe Müvessitoğlu tarafından oluşan jüri değerlendirmesi sonucu, Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu, koro dalında mansiyon ödülü, Basın özel ödülü, korolar arası barış özel ödülü alırken koronun sunucusu Saliha Akşemsettinoğlu sunum dalında 2’incilik ödülü almıştır.

Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu katıldığı yarışmada İstanbul Koroları ile boy ölçüşmüş ve 4 ödülle Bolu’yu en iyi şekilde temsil etti.

Haber tarihi: 05 / 08 / 2016
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Hayvan severleri sevindirecek uygulama
Sonraki: Park Bahçeler görsel şölene devam ediyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Boluhaber.com